Çevre Arıtım Arıtma Sistemleri San ve Tic.Ltd. Şti; 12 Kasım 2010 tarih  27757 sayılı
Resmi Gazete'de yayımlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında
Yönetmelik
’ne göre; Çevre Denetimi Yönetmeliği kapsamına giren faaliyet ve tesislere
çevre mevzuatı kapsamında çevre yönetimi, Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar
Hakkında Yönetmelik Gereğince çevre izin ve lisans başvuru hizmetlerini yerine getirmeye ve bu
çerçevede rapor hazırlamaya yetkili olmak üzere, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından verilen  
"ÇEVRE DANIŞMANLIK YETERLİK BELGESİ" almış bulunmaktadır.
Ekipman ve atıksu arıtma tesisi kimyasal satışı PDF Yazdır e-Posta

Atıksu artım tesislerinin ihtiyacı olan kimyasallar ve ekipmanların temini konusunda satış depertmanıyla sizlere yardımcı olmaktadır.

ÇAMUR İŞLEME ÜNİTE EKİPMANLARI

FİLTREPRES

Arıtma tesisinden çıkan çamurun %25-30 katı atık olarak uzaklaştırılabilecek seviyede susuzlaştırılmasında kullanılan filtrepresler, chamber tip polipropilen plakalı, isteğe göre el veya otomatik plaka kapama özellikli olarak ihtiyaca göre boyutlandırılarak imal edilmektedir.

BELTFİLTRE

Arıtma tesisinden çıkan çamurun çok fazla olması halinde %20-25 katı atık olarak uzaklaştırılabilecek seviyede susuzlaştırılmasında kullanılan beltpresler, çamurun bantlar arasında çeşitli çaplarda merdaneler arasından geçerken, iki veya daha fazla birbirine paralel olarak hareket eden gözenekli bantlar arasında sıkıştırılır ve suyun çamurdan uzaklaştırıllması sağlanır. Belt preslerin en büyük avantajı çok miktarda kuru çamur keki oluşturması ve düşük güç gereksinimidir.

 

 

BLOWER

Blower, atıksu arıtma uygulamalarında havuz suyunun havalandırılması için kullanılmaktadır. Atık su arıtma tesislerinin kapasitesine, atık malzemenin türüne (evsel veya endüstriyel atık) göre farklı havuz yükseklikleri ve genişliklerine göre farklı kapasitelerde blower seçilmekte, 24 saat aralıksız çalıştırılabileceği gibi periyodik duruş ve kalkışlar ile de çalışabilmektedirler.